מחשבים מסלול מחדש!

 

הצגת הפרויקט:

אפיון כללי של ממשק משתמש של אפליקציה שהייתם רוצים לפתח (לפי השלבים שנלמדו בתרגיל): מה התרומה שלה? למי היא מיועדת? כיצד היא תפתור בעיות קיימות? כיצד, בקווים כלליים, תאפיינו אותה? (למשל, אילו אפשרויות היא תכיל, מה היא תיתן למשתמש).

הייתי רוצה לפתח אפליקציה שתתרום למודעות החשיבות של שמירה על איכות הסביבה בכלל ומיחזור בפרט, ובנוסף תעזור באופן פרקטי בכמה מישורים למי לאדם שמעוניין למחזר.

האפליקציה מיועדת לכל אזרח בישראל, היא קלה לשימוש וכל מי שחשוב לו עתיד הבריאות של המדינה, ויש בבעלותו מכשיר סמארטפון- יוכל להשתמש בה.

האפליקציה תפתור את הבעיות של הציבור  במיחזור- היא תעורר את המודעות של הציבור ביחס לחשיבות הנושא, היא תתן מענה לכל שאלה שצצה לאדם כלשהו בנושא, והיא תעזור למי שרוצה ליישם את המיחזור על ידי כך שהיא תהווה מפה מדויקת של אמצעי מיחזור.

אז איך האפליקציה תפעל:

החיבור לאפליקציה יהיה אפשרי לכל משתמש. כמו כן תהיה אפשרות להירשם לאפליקציה ע"י חשבון אימייל וסיסמה, וישנן זכויות מסוימות שלהן יהיו זכאים רק משתמשים רשומים.

בראש כל מסך בכל עמוד תופיע עובדה שהציבור הפשוט לא יודע בקשר לסכנות זיהום האוויר וליכולת שלנו להתמודד איתה, בראש כל מסך תופיע עובדה אחרת והן יתחלפו כך שאדם שמשתמש באפליקציה ייחשף לכמה שיותר מידע.

אילו אפשרויות ומסכים יהיו באפליקציה?

האפליקציה תכיל עמוד ראשי ובו יש אפשרות להיכנס לכמה קטגוריות: מפת- מיחזור, פורום שאלות ותשובות, מידע כללי והרצאות, בתי עסק מומלצים ונתונים אישיים.

מפת- מיחזור: עמוד זה יכיל מפה של כל הארץ, ובדומה לאפליקציות ניווט כגון WAZE או Google Maps , תכיל את האפשרות לנווט לפחי מיחזור על פי נתוני מיקום עצמי של המשתמש. במסך זה יהיה כפתור לחיצה של "נווט" ואחרי שמשתמש ילחץ על נווט, ייפתחו מס' אפשרויות, מחולקים לצבעים של סוגי פחי המיחזור, לדוגמה: זכוכיות, פלסטיק, אורגני, בטריות וכו' כאשר כל אחת מהאפשרויות תלווה בתמונה רלוונטית. מלבד אפשרות לנווט, תהיה גם את האפשרות לדווח, ולתת חוות דעת על שמישות פח המיחזור (לדוגמה- האם הוא גבוה מדי, תמיד מלא, שבור או שהוא כבר כלל לא קיים).

 

פורום שאלות תשובות: מסך זה ייתן לכל משתמש את האפשרות לשאול שאלות בנושא המיחזור, וגם לענות לשאלות שנשאלו. על ידי חוכמת ההמון של משתמשי האפליקציה, יקבל המשתמש את המענה לו הוא זקוק.

מידע כללי והרצאות: מסך זה יכיל קישורים להרצאות וסרטונים רלוונטיים לנושאי איכות הסביבה על ידי מיקוד החיפוש של המשתמש לתחום ספציפי בתוך הנושא הכללי. תהיה אפשרות למקד את החיפוש לפי שפה.

בתי עסק מומלצים: בדף זה יהיה מידע על בתי עסק ששומרים על איכות הסביבה או משתמשים באופן קבוע במוצרים ממוחזרים (שקיות, ניירות וכו'). כדי שבעל עסק יעיד על עצמו שהוא נוהג על פי הסטנדרטים הדרושים, תהיה בקרה של בעל מקצוע ועלות הביקור ועוד דמי תשלום על הפרסום יהיו על חשבון המפרסם, כך האפליקציה תוכל להרוויח כסף בכדי להשקיע אותו בפרסום. (האפליקציה ללא מטרות רווח כלכליות)

נתונים אישיים: לדף זה יוכל להתחבר רק מי שהוא משתמש רשום. משתמשים רשומים יהיו בעלי זכויות מסוימות באפליקציה, כגון: הזכות לדווח, לשאול שאלה בפורום, להמליץ על בתי עסק. אדם רשום יקבל ניקוד על כל דיווח וכך תעלה האמינות שלו באפליקציה ועל סמך אמון זה יידעו אם אפשר לסמוך על ההמלצות שלו או על התשובות שלו בפורום. למשתמשים יהיה אינטרס לקבל נקודות בכדי להמליץ על מקומות מיחזור (לדוגמה- בעל עסק שמשתמש בדשן אורגני ורוצה לדווח על השדות שלו כמקום מיחזור אורגני).

את האפליקציה אצטרך לקדם בערוצי מדיה נוספים, ע"י פתיחת דף פייסבוק מתאים שימשוך מתחברים על ידי ממים מתמונות או סרטונים שיפורסמו בעזרת דפי פייסבוק שזו מטרתם, כגון הצינור. כל כסף שהאפליקציה תקבל, היא תשקיע בפרסום באמצעי המדיה השונים ובשיפור האפליקציה.

 

מיחזור 1

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s